Горещият севилски дуел е факт (видео)

Отборът на Севиля пребори с 2:1 гостуващия Марибор в среща реванш от 1/16-финалите за Лига Европа и се класира напред с общ резултат 4:3. Хосе Антонио Рейес (42) и Кевин Гамейро (59) отбелязаха за "бланкирохос". Вършич вкара късно за словенците в 91-ата минута. На 1/8-финал съставът на Унай Емери ще излезе срещу големия си градски съперник Бетис.

Срещата започна с очакван домакински натиск. Вратарят на словенците Хандонович направи две спасявания във втората и осмата минути след удари на Хосе Антонио Рейес. Постепенно гостите се поокопитиха, но трудно завършваха атаките си.

В 33-ата Иван Ракитич шутира прекалено високо. В 42-ата "бяло-червените" стигнаха до куриозен гол. Топката беше върната назад към Ханданович, който я изрита в тялото на пресиращия Рейес, след което случайно кълбото попадна в мрежата - 1:0.

Гостите, подкрепяни от около 500 зрители, започнаха втората част с дълбока преса, което бързо беше прекършена. В 59-ата тимът на Унай Емери увеличи преднината си на 2:0. Пасът на Витоло не беше точен, но топката се удари в гърба на Архус, след което последва изстрел в мрежата на Кевин Гамейро. Силите на Марибор стигнаха само за почетен гол в 91-ата минута. Вършич вкара хубав гол след удар от въздуха за крайното 2:1.

Снимка: Getty Images/Guliver