Фиорентина измъкна точка срещу Парма в нервен мач (видео)

Отборът на Фиорентина се добра до равенство 2:2 в гостуването си на Парма от 25-ия кръг на Серия "А". Домакините на "Енио Тардини" на два пъти повеждаха чрез Антонио Касано в 39-ата и Амаури в 50-ата минута, но гостите и двата пъти съумяваха да изравнят чрез Хуан Куадрадо в 41-ата и Матиас Фернандес в 85-ата минута, като второто изравнямане бе с 10 човека на терена. Накрая пък и двата тима останаха с още по един човек по-малко, като в последната минута за сбиване бяха изгонени и Борха Валеро и Джани Мунари.

Домакините първи откриха резултата в 39-ата минута, когато Амаури напредна до аутлинията и върна назад, като след рикошет топката стигна до Антонио Касано, който от близо засече кълбото в опразнената врата. Радостта им обаче бе кратка и в 41-ата минута Алесандро Матри центрира по земя и Хуан Куадрадо от малък ъгъл успя да засече топката във вратата за 1:1.

Още в началото на второто полувреме обаче Парма отново излезе напред в резултата. В 50-ата минута Давид Писаро вдигна високо крак и изрита в тялото Джонатан Биабиани, а съдията отсъди дузпа. Амаури пък не сгреши от бялата точка за 2:1. Само три минути по-късно ситуацията за гостите стана още по-неприятна след като Модибо Диаките си изкара втори жълт и червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Въпреки това "виолетовите" не се отказаха да се борят и в 85-ата минута стигнаха до изравняването. Матиас Фернандес изпълни по прекрасен начин един пряк-свободен удар от около 30 метра и заби неспасяемо кълбото в ъгъла под гредата за крайното 2:2.

В самия край на мача пък Джани Мунари и Борха Валеро се сбиха при построяването на стената за един фаул и бяха изгонени от съдията.

След това равенство Фиорентина остава на 4-ата позиция с 45 точки, а Парма е на 7-ата позиция с 38 точки, като вече 14 поредни мача няма загуба в първенството.