"Златната" Рибка не спря Валенсия, испанците вече чакат Лудогорец или Лацио (видео)

Валенсия може да се счита за сигурен осминафиналист в Лига Европа след добра победа с 2:0 в символичното си гостуване на Динамо (Киев) в първата среща от 1/16-финалите. Двубоят се игра в Никозия (Кипър) заради размириците в украинската столица. Едуардо Варгас откри в 79-ата минута, а в продължението Домагой Вида си заби автогол. Крайният победител от двойката ще спори с по-добрият измежду Лацио и Лудогорец.

Испанците бяха по-добрият тим, но пропуснаха куп положения. "Вина" за това носи и резервният вратар на динамовци Олександър Рибка, който в 54-ата минута се появи като смяна на титуляра Олександър Шовковски. Рибка отчая гостите, като спаси четири 100-процентови възможности. В 79-ата минута обаче той все пак капитулира след удар с глава на зимното попълнение на Валенсия Едуардо Варгас. Три минути по-късно чилиецът удари и греда.

В заключителните секунди Софиан Фегули стреля към вратата на Динамо, където бившият бранител на Динамо (Загреб) Вида отклони топката и тя влетя в мрежата за 0:2.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите в Киев. На трибуните украинци вдигнаха транспаранти срещу президента Виктор Янукович.