Юве с рутинен успех по пътя към третата звездичка

Италианският шампион Ювентус не срещна проблеми в домакинството си на Киево. Футболистите на Антонио Конте победиха "летящите магарета" с 3:1, като попаденията за гранда бяха дело Квадво Асамоа, Клаудио Маркизио и Фернандо Йоренте. Мартин Касарес пък си вкара автогол, с което огорчи своя капитан Джанлуиджи Буфон и зарадва временно гостите.

"Бианконерите" започнаха добре мача и още в 17-ата минута Асамоа направи двойно подаване с Йоренте, нагласи топката на левия си крак и с премерен удар опъна мрежата за 1:0. Това бе първи гол за външния халф през сезона. Десетина минути след това Маркизио се оказа на точната позиция и отблизо направи 2:0.

В 51-ата минута обаче Киево се върна в мача, след като Стефан Лихтщайнер пробва да изчисти топката от наказателното поле на Юве, кълбото се отби в тялото на Касерес и прехвърли СуперДжиджи. Последваха няколко остри акции на тима от Верона, но те не доведоха до изравняване. В 58-ата минута Микаел Агаци проспа центриране на Андреа Пирло от ъглов удар и с глава Йоренте бе точен за 3:1. Това бе десети гол през кампанията за Цар лъв.

В последните минути шампионите можеха да достигнат и до четвърто и пето попадение, но Агаци и късметът не позволиха това да се случи. С победата си "зебрите" вече имат 11 точки аванс пред преследвача Рома. "Джалоросите" обаче са с два двубоя по-малко. Отборът на Конте продължава да върви уверено по пътя към титла №30 в Серия "А".