Леванте продължава да се бори за Европа (видео)

Отборът на Леванте надви с 1:0 гостуващия Алмерия в среща от 24-ия кръг на Ла Лига, играна пред 15 538 зрители на "Сиутат де Валенсия". Давид Барал се разписа в 62-ата минута. "Гранотас" временно се изкачиха на седмата позиция, която ще даде право на участие в Лига Европа.

В петата минута Алейкс Видал центрира добре, но Джонатан Зонго стреля над гредата. В 13-ата Кейлър Навас парира удар на Елдер Барбоза. Четвърт час по-късно шут на Диего Барал не намери целта. В 42-ата стражът на алмерийци Естебан Андрес Суарес спаси най-доброто положение за полувремето, след като парира опит на Барал в малкото наказателно поле.

В 62-ата минута Давид Барал зарадва трибуните с прекрасен гол. Набил Ел Зар асистира и "седмицата" на валенсианци намери топката от въздуха - 1:0. В 71-ата Зонго беше на косъм от гол, но Навас се намеси.

Тимът на Хуан Игнасио Мартинес задържа преднината си до края и се поздрави с осма победа. Изключително "горещо" беше в 89-ата минута, но вратарят на "синьо-червените" устиска успеха с майсторско спасяване с ръка. В 95-ата пък Папакули Диоп подаде голово към Баба Диавара, но нападателят пропусна много изгоден шанс.

Снимка: Getty Images/Guliver