Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Берое и Черноморец ще се срещнат в 1/8-финал за Купата

Тимовете на Берое (Стара Загора) и Черноморец (Бургас) ще премерят сили в 1/8-финал за Купата на България следващата седмица. Двата отбора, които са на последните две места във временното класиране на TESY Национална Баскетболна Лига ще излъчат последния четвъртфиналист в надпреварата. Заралии са на девето място в подреждането, а бургазлии - на осмо.

Първата среща между двата тима е на 18 февруари (вторник) от 18.30 часа в зала "Общинска" в Стара Загора, а реваншът е на 21 февруари (петък) от 18.00 часа в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Останалите четвъртфиналисти в турнира са първите седем в класирането - Лукойл Академик, Черно море Порт Варна, Балкан, Левски, Ямбол, Рилски спортист и Спартак (Плевен).

Жребият за 1/4-финалите ще бъде теглен на 17 февруари (понеделник).