Калина Божилова с престижна победа на държавното първенство

Престижна победа постигна Калина Божилова на осминафиналите на държавното първенство по тенис за девойки до 18 години, съобщават от пресцентъра на Изида. Състезателката на добричкия клуб се класира за четвъртфиналите след успех в три сета над Стефани Арсова от Левски с 6:3 2:6 7:5. В последната част Божилова е обърнала резултата, след като е отстъпвала с 3-5 гейма.

В следващия кръг тя ще излезе на корта срещу Милка Генкова от Локо 98, която днес елиминира поставената под №3 Мелина Любомирова от Славия Бомел. При победа Калина Божилова ще завоюва минимум бронзов медал в националния шампионат в зала. Другата възпитаничка на Юри Дойчев Христина Дянкова е допуснала загуба с 2:6 1:6 от петата в схемата Виктория Желева от Хасково.

При двойките Божилова и Дянкова отстъпиха на четвъртфиналите от Виктория Желева (Хс) и Михаела Кафтанова (Дема) с 6:2 6:1.