Славия допусна първи гол и първа загуба

Експериментален състав на Славия загуби с 0:3 от молдовския Тираспол в поредната си контролна среща от лагера в Турция. Софийският отбор допусна първо поражение по време на зимната си подготовка и за първи път допусна гол във вратата си през 2014 година.

През първото полувреме най-чистото положение в полза на "белите" беше пропуснато от голмайстора Атанас Курдов. В 13-ата минута българинът Георги Каранейчев откри резултата в полза на отбора от Молдова. В срещата не взе участие Галин Иванов, който е контузен и ще почива около две седмици.

В състава на Славия бяха Тадей Апатич и Тиаго, които са на проби. Треньорът Милен Радуканов даде шанс за изява на някои от юношите на клуба. През втората част на двубоя в игра се появиха част от титулярите.

В последните седем минути на двубоя Овсянников и Олег Молла вкараха нови два гола във вратата, пазена от Емил Петров. В състава на Тираспол игра и българският вратар Георги Георгиев. Последната контрола на Славия в Турция е на 12 февруари със състава на Тобол (Казахстан).

Приятелска футболна среща, играна в Кунду:

Тираспол (Молдова) - Славия (България) 3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Георги Каранейчев 13, 2:0 Овсянников 83, 3:0 Олег Молла 85

състав на Славия:
Петров, Величков, М.Иванов, Пашов, М.Петков, Сандански, Александров, Апатич, Тиаго, К.Василев, Курдов (през второто полувреме в игра влязоха Ристевски, Стоев, Пашов, Димитров, Панов, Да Силва, Янков, Р.Василев)