Десетима от Еспаньол излъгаха Гранада (видео)

Еспаньол изтръгна трудна домакинска победа с 1:0 срещу Гранада в откриващия мач от 23-ия кръг в Примера. Ектор Морено донесе успеха на "папагалчетата" в 79-ата минута. Тимът от Барселона игра цял час с човек по-малко след директния червен картон на Виктор Алварес, но с много характер и малко късмет се пребори за трите точки.

Отборът на Хавиер Агире имаше инициативата преди Алварес да фаулира откъсналия се Юсеф Ел-Араби. Това принуди мексиканския наставник на домакините да извади Симао Саброза и да пусне нов защитник в лицето на Хуан Фуентес.

С човек повече Гранада започна да създава положения, но Кико Касийя спаси изстрел на Ел-Араби. През втората част и гредата помогна на Еспаньол след удар на голмайстора на гостите, а в 79-ата минута Морено се извиси след центриране на Серхио Гарсия и вкара единствения гол в мача.

Еспаньол е на 8-о място с 29 точки, а Гранада остана на 14-а позиция с 24.