"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Необяснимо съдийско решение разтресе Бундеслигата (видео)

Няколко месеца след скандалния гол-фантом на Байер (Леверкузен) срещу Хофенхайм в центъра на германския футбол отново е рефер. Михаел Вайнер изуми с необяснимо решение в края на двубоя между Херта (Берлин) и Нюрнберг от 19-ия кръг, спечелен от гостите с 3:1. В 88-ата минута, при резултат 1:2, Рони от тима на домакините стреля към вратата на съперника, където полевият футболист Ондрей Петрак спря топката с ръка на голлинията. Кълбото отскочи и притичалият Адриан Рамос го насочи в мрежата. Арбитърът обаче наду свирката за дузпа и вдигна червен картон на играча на Нюрнберг - логично решение, имайки предвид случилото се. Изненадващо обаче страничният съдия сигнализира и последва разговор между двамата. Още по-изненадващо след това Вайнер отмени дузпата, отмени червения картон и маркира засада на Рамос. Това решение предизвика недоумението сред всички, тъй като при изстрела на Рони към вратата Рамос се намираше в пасивна засада, която стана активна чак след играта с ръка на Петрак. Футболистите на Херта поискаха обяснение, но не го получиха.

Изнервени от случилото се, те допуснаха Нюрнберг да организира атака в даденото продължение и Марсел Ндженг фаулира Йосип Дърмич в наказателното поле. Този път съдията беше категоричен - дузпа за гостите, която потърпевшият Дърмич реализира за крайното 3:1.

Иначе Рамос беше извел столичани напред още в 4-ата минута, а Маркус Фойлнер беше изравнил за 1:1 след 20 минути игра. В 68-ата минута Дърмич даде аванс на Нюрнберг след рикошет в гредата.

Победата е втора поредна за "франките", които вече се измъкнаха от зоната на изпадащите за сметка на Хамбургер ШФ. В същото време поражението е второ последователно за Херта от подновяването на шампионата, с което отборът е вече осми.