Белами влезе в историята и донесе първа победа на Солскяер (видео)

Уелският нападател Крейг Белами влезе в историята на английската Висша лига като първият футболист отбелязал голове в елита за седем различни клуба, разписвайки се при обрата на Кардиф Сити над Норич при победата с 2:1 на "Кардиф Сити Стейдиъм". Това бе и първата победа на Оле Гунар Солскяер в английската Висша лига, както и първи точки под негово ръководство за отбора му. Възпитаниците на норвежкия специалист губеха с 0:1 на полувремето след гол на Робърт Снодграс още в петата минута на срещата.

С два гола рамките на малко повече от минута обаче "сините птици" обърнаха нещата изцяло в своя полза. Първо Белами изравни в 49-ата минута след пас на резервата Уилфред Заха, а минута по-късно отново преотстъпеният от Манчестър Юнайтед футболист намери Кенуайн Джоунс в наказателното поле и дошлият преди няколко дни от Стоук Сити нападател се разписа за 2:1 в полза на Кардиф.

Въпреки днешната победа Кардиф Сити остава в зоната на изпадащите с 21 точки, но вече не е на последното място, което бе заето от Фулъм, а освен това е само на точка от спасителните места. Освен това първата победа на тима под ръководството на Оле Гунар Солскяер дава повече оптимизъм в лагера на клуба в битката за оцеляване. Норич пък пропусна отлична възможност да се отдалечи от тази битка, след като остана с 24 точки и е само на две над изпадащите.