Юнайтед си върна вдъхновението в дебюта на Мата (видео)

Манчестър Юнайтед се върна на победния път в Премиър лийг след като надигра с 2:0 Кардиф Сити в домакинството си от 23-ия кръг. Дебют за "червените дяволи" записа новото попълнение Хуан Мата, който записа 85 минути на терена и това като че ли се отрази положително на домакините, които демонстрираха някакъв проблясък в играта си и заслужено стигнаха до успеха. Завърналият се след контузия Робин ван Перси даде преднина на Юнайтед в 6-ата минута, а Ашли Йънг заби втория гол в срещата в 59-ата минута.

Двубоят започна чудесно за домакините и още в 6-ата минута те взеха преднина в мача. Ашли Йънг центрира от лявото крило, топката стигна до Антонио Валенсия, който стреля с глава в гредата, след това и Робин ван Перси отправи удар спасен от вратаря, но кълбото се върна в холандеца, който при втория си опит не сгреши за 1:0.

Домакините изглеждаше, че контролират развитието на мача, но и съперникът им от време на време правеше нелоши включвания в предни позиции. Така в 17-ата минута Крейг Нуун отправи нелош далечен изстрел преминал над вратата. Три минути по-късно обаче Юнайтед можеше да удвои преднината си като Хуан Мата центрира остро в наказателното поле и Йънг от близо се размина с топката и не успя да я засече във вратата. В 22-ата минута отново Мата центрира в пеналта и Джони Еванс стреля с глава над напречната греда.

Гостите обаче отново показаха зъби няколко минути по-късно, когато Марк Хъдзън стреля опасно с глава и Давид Де Хеа трябваше да спасява с крак пред голлинията. В 33-ата минута пък Ван Перси можеше да удвои головата си сметка в мача, но от близо прати топката покрай гредата.

В началото на второто полувреме Юнайтед стигна до първата по-интересна ситуация, като Ван Перси стреля с глава, но доста неточно. Гостите обаче отговориха с няколко опасни атаки по двете крила, но липсваше точният голов пас. Все пак в 55-ата минута Ким Бо-Кюнг центрира в пеналта и Фрейзър Кембъл стреля с глава доста опасно.

Домакините обаче нанесоха своя удар в 59-ата минута, когато Аши Йънг бе оставен да напредне необезпокояван и със страхотен удар по земя не остави никакви шансове на вратаря - 2:0. Веднага след това по подобен начин и Мата опита точността си от дистанция, но този път вратарят улови. В 65-ата минута и Джони Еванс отправи нелош далечен изстрел, но покрай вратата.

Минута по-късно гостите имаха нелош шанс да се върнат в мача като Ким пробва рефлексите на де Хеа, който обаче бе на мястото си. В 72-ата минута пък Уейн Рууни стреля от далеч и след рикошет кълбото облиза страничната греда. Две минути по-късно пък Валенсия можеше да добави нов гол към прединната на "червените дяволи", но ударът му бе спасен от вратаря, а след това и гредата помогна на гостите.

В 80-ата минута Мата също можеше да запише името си сред голмайсторите, ако бе отиграл по-добре остро центриране на Патрис Евра, но ударът му бе спрян от защитник. Малко по-късно испанецът бе заменен от Аднан Янузай, който пък в самия край на мача бе близо до гола, но от точката на дузпата стреля покрай вратата. След това и Рууни отправи нов далечен удар, но отново неточен.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед записа заслужен успех и събра аткив от 40 точки, но запазва 7-ото си място в класирането. Кардиф пък остава на дъното с четвърта поредна загуба и само 18 точки в актива си.