Вердер не успя да бие последния в Германия

Вердер (Бремен) се издъни у дома на старта на пролетния полусезон в Бундеслигата, завършвайки 0:0 с последния в класирането Айнтрахт (Брауншвайг). Отборът на Робин Дут с нищо не превъзхождаще съперника си, като при малко повече късмет гостите можеха да си тръгнат с победа. Само през първото полувреме новаците пропуснаха четири чисти положения, като най-деен беше привлеченият тази зима норвежец Хавард Нилсен. Веднъж и съотборникът му Ермин Бичакчич нямаше късмет след хубав изстрел. Нилс Петерсен пък пропиля единствената по-сериозна възможност за Вердер през първите 45 минути.

Изглежда, че на почивката в съблекалнята на домакините е имало разговор на висок тон, защото играчите в зелено излязоха преобразени. Набързо в рамките на три минути те създадоха три изгодни възможности. В 48-ата минута Филип Баргфреде удари гредата, а веднага след това капитанът Аарон Хънт не успя да преодолее вратаря Даниел Давари. Последва корнер, след който Сантиаго Гарсия насочи топката към мрежата, но на голлинията футболист на Айнтрахт изби.

В 59-ата минута дойде и най-спорният момент в мача. Елжеро Елиа се измъкна сам срещу стража на гостите и вкара, но попадението беше отменено заради засада. От повторенията обаче се вижда, че по-скоро голът е редовен.

В същото време още на почивката над "Везерщадион" беше завалял силен сняг, който започна да пречи на футболистите и до края те не намериха път към нито една от двете врати.

Странно беше и решението на двамата треньори да направят само по една смяна.