Челси с минимален успех за рождения ден на Моуриньо (видео)

Челси победи Стоук Сити с 1:0 на "Стамфорд Бридж" в последния мач от четвъртия кръг на ФА Къп. Оскар реализира единственото попадение в 27-ата минута след страхотно изпълнение от пряк свободен удар и прати "сините" на 1/8-финал. Победата на лондончани можеше да бъде далеч по-изразителна, но на два пъти гредите спасяваха гостите, а Лампард и Ето'о направиха пропуски пред вратата на Бегович, който също се намеси добре в няколко ситуации.

Мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо, който днес празнува рожден ден, бе направил няколко промени в своя състав. Марк Шварцер застана на вратата, а завърналият се в Челси Неманя Матич започна като титуляр. Ашли Коул и Андре Шюрле също стартираха, Самуел Ето'о отново водеше атаката на "сините".

Асмир Бегович се завърна на вратата на Стоук, след като пропусна последните шест мача на своя отбор. Марко Арнаутович, Стивън Айрлънд и Уилсън Паласиос също бяха титуляри за "грънчарите".

Оскар откри резултата в 27-ата минута след страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Пет минути преди почивката Франк Лампард пропусна да засече от малкото наказателно поле поле подаване на Азар, а секунди след това Айрлънд имаше възможност да изравни, но стреля встрани от вратата. В ответната атака Оскар бе изведен добре, но ударът му срещна гредата, която лиши бразилеца от втори гол в мача. Малко след подновяването на играта гредата спаси за втори път гостите - този път след удар на Шюрле.

В 77-ата минута Ето'о направи невероятен пропуск, след като не успя да вкара на празна врата, пращайки топката встрани. Шест минути преди края Бегович спаси много силно изпълнен пряк свободен удар на Давид Луиш.

В крайна сметка Челси надделя само с 1:0 въпреки многото положения, които се откриха пред лондончани.

ЧЕЛСИ - СТОУК СИТИ 1:0

1:0 Оскар (27')

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!