Алмерия преметна Хетафе (видео)

Отборът на Алмерия спечели с 1:0 у дома срещу Хетафе в обеден мач от 21-ия кръг на Примера. Джонатан Зонго успя да вкара в 48-ата минута. Преди почивката тимът на Луис Гарсия изпусна няколко много добри положения.

В петата минута Пабло Сарабиа беше много близо до гол след грешка в защитата на домакините. В следващата атака Алейкс Видал стреля над гредата. В 19-ата Мигел Мадера - Мичел отбеляза редовен гол за гостите, който обаче неправилно беше анулиран заради засада. В 35-ата Естебан Андрес Суарес спаси удар на Диего Кастро. В 44-ата Педро Леон центрира и Рафаел Лопес нацели греда.

В 48-ата андалуският тим успя да реализира, възползвайки се от статично положение. Сусо центрира и Джонатан Зонго засече в мрежата - 1:0. Осем минути по-късно Естабан изби шут на Серхио Ескудеро. В 58-ата Зонго остана на сантиметри от гола. В последния половин част гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" не намираха пространства за атака.

С успеха тимът на Франсиско Родригес е вече на три точки над зоната на изпадащите. Хетафе е 12-и.

Снимка: Getty Images/Guliver