Лил се дъни за радост на Монако (видео)

С издънка започна пролетния полусезон за Лил. Тимът на треньора Рене Жирар завърши 1:1 у дома срещу Рен в първия мач от 22-ия кръг на френската Лига 1.
Така Монако може да не се притеснява за второто си място в класирането независимо от тежкия домакински мач срещу Олимпик (Марсилия), който предстои в неделя. Монегаските имат 45 т., а Лил остана с 41. На върха е ПСЖ с 50.
Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като владееха повече топката и имаха много положения пред вратата на гостите.
Саломон Калу откри с глава за Лил, след като завърши акция, започната от съотборника му Нолан Ру в 34-ата минута. Радостта на домакините беше краткотрайна. Ромен Алесандрини намери Абдулай Дукуре в 41-ата, който върна равенството. През втората част играчите на Рен се бранеха, а и бяха с човек по-малко. 26-годишният вратар Беноа Костил пък заключи вратата си и отчая нападателите на Лил. Мендес, Роделен и Ру опитаха да го преодолеят, но без успех.