Берое спечели първата контрола

Носителят на купата на България за 2013 година Берое спечели с 3:1 срещу втородивизионния Ботев (Гълъбово) в първата си контролна среща през зимната пауза, играна на стадион "Локомотив" в Стара Загора.

Още в десетата минута, при бърза контраатака на гостите, Даниел Добриков центрира, Георги Кирилов стреля отблизо в глава, но топката срещна левия страничен стълб.

Само две минути по-късно Берое излезе напред в резултата, след като Николай Чипев центрира от корнер, а Владимир Зафиров беше изпуснат и засече с глава за 1:0. След точно половин час игра старозагорци отнеха топката в средата на терена, Борислав Стойчев получи в наказателното поле на Ботев, подаде към Атанас Зехиров, който на празна врата реализира за 2:0.

В 59-ата минута на срещата Георги Андонов с удар от 20 метра прати топката в левия ъгъл на вратата на гостите и "зелените" поведоха с 3:0. Четвърт час преди края Реджеп навлезе в наказателното поле на Берое, след което подаде към Тошев, който отблизо вкара за крайното 3:1.

Старши треньорът на домакините Петър Хубчев пусна в игра два различни състава в двете полувремена. Следващата приятелска среща на Берое е на 26 януари срещу