Парма сломи Киево в края за 9-ти пореден мач без загуба (видео)

Отборът на Парма продължи серията си от мачове без загуба в Серия "А", която вече се равнява на 9 поредни двубоя, след като днес стигна до победа с 2:1 в гостуването си на Киево. "Дуковете" първи получиха гол дело на Алберто Палоски в 15-ата минута, но Антонио Касано възстанови равенството в 27-ата минута, а Алесандро Лукарели в 3-ата минута на добавеното време донесе успеха на гостите. Това пък бе 5-ти мач без победа за домакините.

В началото Киево започна мача по-добре и в 15-ата минута Симоне Бентивольо стреля с глава и удари греда, а при добавката Палоски от близо само довкара кълбото във вратата за 1:0.

Реакцията на Парма обаче бе почти мигновена и в 24-ата минута гостите си спечелиха дузпа, но Амаури пропусна от бялата точка. Три минути по-късно "дуковете" все пак стигнаха до равенството след като Касано с далечен изстрел по земя не остави шансове на вратаря за 1:1. В добавеното време на мача пък гостите стигнаха и до пълен обрат след като Кристиано Лукарели от труден ъгъл успя да оплете кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Така Парма записа трета поредна победа и събра актив от 29 точки, като се изкачи до 8-ата позиция в класирането. Киево пък се намира на 16-ата позиция със 17 точки.