Зрелище край Мадрид, четири гола и загубени точки за Реал Сосиедад (видео)

Отборите на Хетафе и Реал Сосиедад направиха 2:2 в динамична и интересна обедна среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха с ранни попадения на Иманол Агирече (4 и 16), но голове на Чиприан Марика (28) и Педро Леон (53) поделиха точките. Домакините доиграха последния половин час в намален състав. Изпуснатата победа остави Реал Сосиедад на шестата позиция и отдалечи тима на Хагоба Арасате от четвъртото място, където е местният съперник Атлетик Билбао.

Баските започнаха много силно - вкараха два бързи гола, а редовен трети несправедливо не беше зачетен. В четвъртата минута Карлос Вела центрира отдясно и Иманол Агирече заби неспасяемо топката с глава. В десетата Мигел Анхел Моя направи впечатляващо спасяване след изстрел на Антоан Гризман. В 13-ата Вела отново опъна мрежата. но съдията Фернандес Борбалан неправилно назначи засада. В 16-ата "чури урдин" хванаха домакините на контраатака и "деветката" Агирече се отчете с ново попадение за 0:2 - пак с глава след прекрасно действие на Вела, който записа седмата си асистенция в Ла Лига.

Към средата полувремето тимът на Луис Гарсия тръгна по-настървено напред и създаде положения. При третата добра възможност Чиприан Марика намали резултата в 28-ата минута. След корнер Серхио Ескудеро не изчисти добре и румънецът насочи зад голлинията. До края на частта домакините натиснаха здраво и отбраната на тима от "Аноета" се пропукваше. Близо до гола бяха на два пъти Педро Леон и веднъж Пабло Сарабиа.

Второто полувреме започна с прибрана игра от страна на Реал Сосиедад и опити на мадридчани да изравнят. Сарабиа блесна с хубав пас към Марика в 52-ата минута. Минута по-късно Диего Кастро овладя отбита топка, върна назад и Педро Леон не сбърка с насочването - 2:2. След попадението "бяло-сините" потърсиха по-продължително владение на топката на Хетафе разчиташе на бърза игра при контраатаки. В 60-ата Борха Гомес получи втори жълт картон и баските бяха по-активни в търсене на победата до края на срещата.

Реал Сосиедад записа шесто равенство от началото на кампанията. Хетафе прекъсна злощастна серия от четири поредни поражения в първенството.

Снимки: Getty Images/Guliver