Ница се справи с Аячо

Ница победи с 2:0 Аячо в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Попаденията бяха дело на Кристиан Брюлс и Дарио Цвитанич. Срещата се игра под проливния дъжд на Лазурния бряг, но въпреки това състоянието на терена на "Алианц Ривиера" остана в отлично състояние.

Резултатът бе открит още в петата минута, когато Брюлс изпълни отлично пряк-свободен удар и след като топката се удари в гредата влезе в мрежата на Гийермо Очоа. Гостите имаха няколко чисти положения за изравняване, но Едуардо бе спрян от Давид Оспина. В последната минута на мача Цвитанич оформи крайното 2:0. Аржентинецът бе изведен на стрелкова позиция сам срещу вратаря. Първият му удар бе отразен от Оспина, но след това топката отново попадна у нападателя и този път не пропусна. Това бе първи гол в Лига 1 за Дарио от октомври месец насам.

По този начин с победата си днес Ница събра 27 точки и заема 13-о място в подреждането. Аячо пък продължава да затъва и остана на дъното с едва девет точки и много малко надежди за спасение.