Сент Етиен прекърши Лил за 6 минути (видео)

С два гола за 6 минути в началото на второто полувреме Сент Етиен победи Лил с 2:0 и се доближи на 3 точки от отбора на Рене Жирар във временното класиране. Гостите имаха възможност да изместят Монако от втората позиция, но допуснаха втора поредна загуба. Попаденията в мача отбелязаха Брандао и Франк Табану, а Флоран Балмон от Лил беше изгонен с директен червен картон малко след втория гол.

Саломон Калу и Симон Кяер пропуснаха да дадат аванс на гостите в началото, след което Рено Кохад тества рефлекса на Винсент Ениеама. Балмон също стреля опасно, но встрани от целта. Лил имаше по-добрите положения, но Сент Етиен поведе в 56-ата минута, когато Брандао засече центриране на Фаузи Гулам и с глава откри резултата. Нолан Ру имаше чудесна възможност да изравни, но ударът му беше спасен.

В 61-ата минута Табану довкара отблизо топката след удар на Ромен Амума и спасяване на Ениеама. Ситуацията за Лил стана кошмарна благодарение на Балмон, който реагира остро срещу съдийско отсъждане и видя червения картон.

В класирането води Пари Сен Жермен с 47 точки, пред Монако с 42, Лил с 40 и Сент Етиен с 37.