Четвъртодивизионен тим шокира Сент Етиен

Четвъртодивизионният Кан поднес голямата сензация в 1/32-финалите от турнира за Купата на Франция, като елиминира Сент Етиен след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши 1:1, а при дузпите аматьорите показаха по-здрави нерви и се класираха за следващия кръг, където ще се изправят срещу друг аматьорски тим - Плабенбек.

Ветеранът Брандао откри за Сент Етиен в 20-ата минута, но в 69-ата Микаел Дарне изравни. Пиери-Ив Полома от гостите беше изгонен малко преди края на редовното време. В 113-ата минута Кан също остана с 10 човека след червен картон на Абделка Джамай. Въпреки това, домакините удържаха финалния натиск на Сент Етиен, а при дузпите бяха по-точни и заслужено ликуваха.

КАН - СЕНТ ЕТИЕН 1:1 (4:3 след продължения и дузпи)
0:1 Брандао (20)
1:1 Дарне (69)