Жестоко унижение за Лийдс на "Хилзбъроу" (видео)

Истински кошмар изживяха феновете на Лийдс, които и този сезон се надяват любимците им най-после да се завърнат във Висшата лига. Вчера един от най-славните английски клубове претърпя позорна загуба с 0:6 при гостуването си на Шефилд Уензди и заема 11-о място в Чемпиъншип, но само на 4 точки от 6-ата позиция, даваща право на участие в плейофите за влизане в елита. Дербито на Йоркшир се превърна в неочакван празник за привържениците на "кукумявките", а серията от 5 мача без загуба най-вероятно ще убеди собственика Милан Мандарич да предложи постоянен договор на временния мениджър Стюарт Грей.

С голове на защитника Реда Джонсън и тарана Аде Нухиу Уензди поведе с 2:0 до почивката, а малко след началото на втората част Мат Смит от Лийдс получи червен картон и гостите влязоха в ролята на боскова круша. Преотстъпеният от Съндърланд Конър Уикъм отбеляза третия гол, който окончателно уби интригата, преди Крис Магуайър и резервата Каолан Лавъри, разписал се два пъти в последните 10 минути, да доведат нещата до крайното 6:0.

Разгромната победа не беше единствената добра новина за Шефилд Уензди. Тимът от "Хилзбъроу" се прояви и на трансферния пазар, като привлече американския национал Огучи Ониеву. 31-годишният защитник пристигна като свободен агент, след като за последно беше собственост на Куинс Парк Рейнджърс. В кариерата си снажният бранител е играл още за Метц, Стандард (Лиеж), Нюкасъл, Милан, Твенте, Спортинг (Лисабон) и Малага. За националния тим на САЩ има 68 мача и 6 гола.