Новият "Сан Мамес" видя най-голямата победа на Атлетик (видео)

Отборът на Атлетик Билбао разнищи с 6:1 Алмерия в среща от 19-ия кръг на Примера. Точни за баските бяха Микел Рико (6), Андер Ерера (10), Аймерик Лапорт (30), Ариц Адурис (52) и на два пъти Ибай Гомес (68 и 86-д.). За тима на Франсиско Родригес вкара Елдер Барбоза в 34-ата минута. Успехът затвърди четвъртата позиция на Атлетик в таблицата.

Опитите на домакините да зарадват трибуните бързо дадоха резултат. В седмата минута Микел Рико и Ариц Адурис разиграха добре, гологлавият халф се озова сам на дузпата и опъна мрежата. Второто попадение също дойде скоро. В десетата минута Маркел Сусаета спечели схватката със Себастан Дубарбиер по дясното крило, Андер Ерера овладя и удвои - две добри атаки за "лъвовете" и два гола.

Тимът на Ернесто Валверде продължи да разиграва в половината на андалусците. В 30-ата минута Суса центрира от корнер и Аймерик Лапорт отбеляза втория си гол в Ла Лига с глава през сезона. В 34-ата южняците отвърнаха с първото си добро положение. Хосе Рабаско - Верса центрира и Елдер Барбоза отбеляза с глава - 3:1. В 37-ата Адурис изпусна да се разпише след прекрасно центриране на Рико. В края на полувремето неточен пред гола беше Ерера, а малко не стигна на Андер Итураспе да засече топката.

Лекцията на Атлетик продължи и след почивката. Едва три минути след влизането си в игра Ибай Гомес центрира, Муниаин не можа да овладее, но се оказа асистент на гола на Ариц Адурис, регистриран в 52-ата минута. В 60-ата Муниаин напусна игра заради травма в коляното, а терен за изява получи Оскар де Маркос.

В 68-ата Ибай Гомес вкара прекрасен гол след индивидуален рейд и удар в сглобката на вратата. В 72-ата Естебан Андрес Суарес спаси добър удар на Лапорт след изпълнение на корнер. В 85-ата "лъвовете" получиха дузпа за спъване на Анхел Трухийо срещу резервата Кике Сола. Ибай реализира хладнокръвно от бялата точка - 6:1.

Това е най-голямата победа на билбаинци от преместването им на новия "Сан Мамес" през месец септември. До момента Атлетик има осем победи и две равенства в новия си дом, като не познава вкуса на поражението.

Снимки: Getty Images/Guliver