Белгиец и гредите доближиха Наполи до Рома (видео)

Отборът на Наполи победи с 2:0 Сампдория в първия мач за деня в от 18-ия кръг на Серия "А". Пред препълнения с над 55 000 тифози на "небесносините" стадион "Сан Паоло" герой за домакините се превърна Дирк Мертенс. Белгиецът отбеляза и двете попадения в 53-ата и 62-ата минути. Той първо се разписа с красив гол от въздуха след подаване на Гонсало Игуаин, а десет минути по-късно удвои от фаул. Така само за десет минути Мертенс вкара толкова голове в калчото, колкото имаше преди това за 14 мача.

Късметът също бе на страната на южняците във втората част, след като страховит удар на Маноло Габиадини нацели горната греда на вратата на Рафаел Кабрал минути преди второто попадение на "адзурите". Десет минути преди края резервата на Самп Никола Поци с красив удар нацели дясната греда, топката мина по цялата голлиния и се отби в лявата греда, след което вратарят улови. Лоренцо Инсине пък пропусна да направи 3:0 от отлична възможност.

12-ата победата на Наполи доближи отбора на две точки от втория Рома. Играчите на Рафаел Бенитес имат актив от 29 точки и изостават на 10 от шампиона Ювентус. Сампдория пък спря положителната си серия след идването на Синиша Михайлович и записа първа загуба от шест мача във всички турнири – три победи и три равенства.