Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Севиля разкъса Хетафе

Отборът на Севиля започна новата година с убедителна победа с 3:0 над Хетафе в мач от 18-ия кръг на Ла Лига, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Виктор Перес - Витоло (34), Карлос Бака (55) и Иван Ракитич (77) вдигнаха андалусци до шестата позиция в шампионата.

Тимът на Унай Емери натисна своя опонент от началото nна двубоя. Федерико Фасио стреля над гредата в четвъртата минута, в осмата Бака беше неточен, а в 17-ата Витоло също пропусна вратата. В 18-ата Кевин Гамейро удари греда след пас на Хосе Антонио Рейес. Добрата игра на "бяло-червените" донесе гол в 34-ата минута: Витоло опъна мрежата след пас на Бака.

И след почивката севилци продължиха да играят по-силно. В 48-ата далечен шут на Педро Леон мина до гредата. В 55-ата колумбийската "деветка" Бака направи 2:0: Ракитич центрира от фаул, Фасио игра с глава и нападателят не пропусна от голова позиция. В 57-ата Адриан Колунга изпусна да върна един гол. В 77-ата беше сложена точка с трето попадения във вратата на Мигел Анхел Моя. Бака открадна от краката на Алексис Руано и асистира на Ракитич за крайното 3:0.

"Бланкирохос" записаха пета победа от последните си шест шампионатни мача. Хета е на девето място след трето поредно поражение.

Снимка: Getty Images/Guliver