И Байер (Л) се отказа да гони Байерн след нова загуба (видео)

Вторият в класирането на Бундеслигата Байер (Леверкузен) падна с 0:1 при гостуването си на Вердер (Бремен) в мач от 17-ия кръг, игран пред 39145 зрители на "Везерщадион". Попадението отбеляза Сантиаго Гарсия в 74-ата минута. "Аспирините" остават втори на седем точки от баварците, като тимът на Джосеп Гуардиола е и с мач по-малко.

Първото полувреме беше двуостро в леко предимство за гостите от "БайАрена". "Аспирините" разчитаха на постепенни нападения, но не излизаха на голови позиции. Най-добрата възможност до почивката се откри пред капитана на Байер Симон Ролфес, който стреля много красиво от въздуха, но Щефан Кийслинг беше в засада в опит за добавка.

В 27-ата Нилс Петерсен опъна мрежата от външната страна след опасен удар с глава при корнер. Полувремето завърши с по една възможност пред двете врати от пряк свободен удар, но и при двата случая изпълнителите не бяха прецизни.

И след почивката тимът на Сами Хюпия владееше по-продължително топката и търсеше по-настъпателно път към вратата. Шансът обаче се откри пред Петерсен в 58-ата минута. Светлокосият стрелец на "зелените" преодоля защитник и от малък ъгъл шутира мощно много близо до гредата.

"Аспирините" продължиха своя безплоден натиск и бяха хванати неподготвени в 74-ата минута. Отбраната на гостите се пропука при контраатака на Вердер. Защитникът Сантиаго Гарсия се възползва от от 16 метра насочи в долния десен ъгъл на вратаря Бернд Лено. Стотина секунди по-късно Елжеро Елиа се провали сам срещу вратаря в опит да убие интригата. В 88-ата Кийслинг прати кълбото над гредата след центриране отляво.

Това е втора поредна загуба за Леверкузен в Бундеслигата и общо четвърта. Момчетата на Хюпия запазват аванса си от пет точки пред третия Борусия (Дортмунд). Вердер се качи до 11-ото място в таблицата.

Снимки: Getty Images/Guliver