Минимална победа стигна на Валенсия, Еспаньол също продължава на 1/8-финал за Купата на Испания

Отборът на Валенсия стана поредният участник на 1/8-финалите в турнира за Купата на Испания. "Прилепите" обаче трябваше доста да потреперят срещу втородивизионния Химнастик (Тарагона) и спечелиха с минималното 1:0. Първата среща завърши без победител (0:0) и този успех се оказа достатъчен за Валенсия да продължи напред.

Авторът на победното попадение в мача бе Пако Алкасер в 37-ата минута. Домакините на "Местайя" пък пропуснаха и дузпа в 89-ата минута, когато Елдер Пощига не успя да се разпише от бялата точка. В следващата фаза те ще се изправят срещу носителя на трофея Атлетико (Мадрид).

Межувмеренно напред се класира и тимът на Еспаньол, който се наложи с 2:0 в реванша с Хаен с попадения на Шимао в 13-ата и Сидней в 85-ата минута. Общият резултат от двете срещи между тези отбори е 4:2 в полза на каталунците. На 1/8-финала пък ги чака среща с Алкоркон.

За 1/8-финал се класира и Райо Валекано, който надигра Валядолид с 3:1 в реванша след нулево реми в първия мач. В следващата фаза ги очаква сблъсък с Леванте.