Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Сърбия детронира Норвегия на четвъртфиналите, вицешампионът Франция също отпадна

Домакинът Сърбия детронира Норвегия на четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за жени. Възпитаничките на Саша Бошкович поднесоха изненадата на турнира след успех с 28:25 (15:16) над олимпийските шампионки пред рекордна аудитория за хандбален мач от 16028 зрители в "Комбанк Арена" в Белград.

Всичко изглеждаше добре за норвежките, които в седмата минута на второто полувреме имаха аванс от 20:15, но сръбкините стигнаха до обрат при 23:21 десет минути преди края и удържаха аванса си.

Сана Дамнянович и Драгана Цвиич се отличиха с по 8 гола за успеха, а отличен мач направи вратарката Катарина Томашевич, който направи серия от ключови спасявания. Хайди Льоке с 5 гола беше най-резултатна за Норвегия, който пропиля шанса да защити титлата си. За място на финала Сърбия ще се изправи срещу тима на Полша, който също изненадващо надделя над вицешампиона Франция с 22:21 (11:8) и за първи път в историята си е на полуфинал.

Панамериканският шампион Бразилия също записа историческо постижение с класирането си за полуфиналите след успех над бронзовия медалист от последния европейски шампионат Унгария с 33:31 след продължения (26:26, 12:11). Южноамериканките ще срещнат в спор за място на финала Дания, който елиминира Германия с 31:28 (17:17) и за второ поредно световно първенство достигна до полуфиналите.