Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нова победа за Шалке и пак след съдийска аванта (видео)

Шалке 04 записа втора важна победа за седмицата след 2:0 над Фрайбург в среща от предпоследния есенен кръг в Бундеслигата. Със същия резултат "кралскосините" пречупиха Базел в сряда в мач за класиране на осминафиналите в Шампионската лига. И тъй както преди три дни съдията удари здраво рамо на домакините, така и днес решение на рефера се оказа ключово. В 67-ата минута Тобиас Щийлер посочи бялата точка, след като прецени, че Тимо Албутат е фаулирал Макс Майер в наказателното поле. От повторенията по-скоро се вижда, че това е грешно отсъждане на арбитъра, тъй като фаулът изглежда отвън. В крайна сметка Джеферсън Фарфан беше точен при дузпата и Шалке поведе с 2:0. Преди това - в 44-ата минута, халфът на Фрайбург Николас Хьофлер си вкара нелеп автогол.

Независимо от това отборът на Йенс Келер не впечатли и се наложи най-вече заради посредствената игра на гостите, които в четвъртък отпаднаха и от Лига Европа. Със спечелените три точки Шалке се завърна на шеста позиция, докато Фрайбург си остава на 16-о място.

Добрата новина за феновете в Гелзенкирхен беше завръщането в игра на Кириакос Пападопулос. Гръцкият защитник лекуваше контузия от около година насам и днес се появи в края за няколко минути.