Торино наказа Удинезе на "Фриули"

Отборът на Торино победи с 2:0 като гост Удинезе в мач от 16-ия кръг на Серия "А". "Биковете" напълно заслужиха успеха си, след като бяха по-добрият отбор през целия мач. След нулево първо полувреме гостите откриха резултата веднага след почивката. Алесио Черчи изведе отлично Александър Фарнеруд сам срещу вратаря и шведът откри. 15 минути преди края на мача след отлична атака Матео Дармиан центрира точно към Чиро Имобиле, който с глава вкара за 2:0. До края на мача домакините имаха няколко възможности да намалят резултата, но пропуснаха.

Така Торино показа, че се намира в отлична форма и записа трета победа в последните си четири мача. Торо се намира на седма позиция с 22 точки, докато Удинезе затъва все повече и е на 15-о място със 17.