Норвегия продължи победната си серия

Олимпийският шампион и защитаващ титлата си Норвегия продължи победната си серия на Световното първенство по хандбал за жени в Сърбия. Скандинавките се наложиха над Ангола с 26:21 (12:9) и постигнаха четвърти успех в надпреварата, с което уверено оглавяват класирането в група "С". Хайди Локе, Тоние Носволд и Адя Енид бяха най-резултатни с по пет гола срещу африканките.

В другите две срещи от групата Испания разгроми аутсайдера Парагвай с 29:9 (14:0), а Полша спечели срещу Аржентина с 31:17 (14:9). Така двата европейски тима си осигуриха място на осминафиналите, а двата отбора от Южна Америка отпаднаха от надпреварата.

В група "D" Румъния обърна Унгария с 21:17 (8:10) и нанесе първо поражение на съперника в турнира. Лидерът в групата Германия постигна четвърти пореден успех след 26:20 (10:11) над Тунис, а Чехия разби Австралия с 34:10 (15:4). Четирите тима от Стария континент в групата продължават на осминафиналите.

Срещи от предпоследния кръг в първата фаза на Световното първенство по хандбал за жени в Сърбия: