БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Локо (Москва) и Зенит ще зимуват като лидери в Русия

Отборите на Локомотив (Москва) и Рубин не успяха да си вкарат гол и срещата помежду им от 19-ия кръг на руската Премиер лига завърши 0:0. По този начин "железничарите" се изравниха на върха в класирането със Зенит. Двата тима имат по 40 точки и ще зимуват като лидери. Рубин пък заема 9-о място с 24 точки.

Срещата в Москва се игра при много тежки метеорологични условия. През първото полувреме съперниците не създадоха почти никакви голови положения. Малко по-опасни бяха атаките на гостите. След почивката Локомотив се активизира, но пропусна да поведе след удар на защитника Виталий Денисов, който срещна напречната греда. Домакините останаха с човек по-малко в последните минути след втори жълт каротн на Ласана Диара.

"Не съм разочарован от равенството. И едната точка е важна. Сега имаме еднакъв актив със Зенит и всичко най-интересно предстои през пролетта", коментира наставникът на Локо Леонид Кучук.

"Трябваше да сме по-концентрирани в завършващата фаза на атаките. Резултатът е справедлив", лаконичен беше неговият колега Курбан Бердиев.