Ради Тенева и Олимпиакос пред отпадане от Купата на CEV

Бившата волейболна националка Радосвета Тенева-Миличевич и шампионът на Гърция Олимпиакос (Пирея) са пред отпадане от втория по сила европейски клубен турнир за жени – за Купата на CEV. Волейболистките на Олимпиакос отстъпиха у дома на Алупроф (Биелско Бяла) с 0:3 (23:25, 25:27, 22:25) в първи мач от 1/8-финалите на турнира.

Срещата-реванш е в четвъртък  (12 декември) от 21,30 часа българско време в Полша. Тенева и компания трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

"Червено-белите" от Пирея бяха напълно равностойни на своите съпернички, но не успяха да вземат дори гейм, като в първата част Олимпиакос пропиляха аванс от 6 точки, а във втората пропуснаха да реализират два геймбола. Ради Тенева игра цял мач за Олимпиакос и стана втора по резултатност с 10 точки (3 блока, 33% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане), а чешката националка Михаела Монцони реализира 15 точки (2 блока, 1 ас и 80% ефективност в атака), но и това не помогна. За тима на Биелско-Бяла Хелена Хорка завърши с 16 точки за успеха.

ОЛИМПИАКОС (ПИРЕЯ, ГЪРЦИЯ) - АЛУПРОФ (БИЕЛСКО-БЯЛА, ПОЛША) 0:3 (23:25, 25:27, 22:25)
ОЛИМПИАКОС: Екатерина Джота 9, София Козма 9, Каталин Киш 8, Стилиани Христодулу 6, РАДОСВЕТА ТЕНЕВА-МИЛИЧЕВИЧ 10, Михаела Монцони 15 - Арета Кономи-либеро (Арети Теза, Манолина Константину 2)
Старши-треньор: Йоанис Николакис
АЛУПРОФ: Даниела Никич 11, Хелена Хорка 16, Малгожата Лис 10, Наталия Строжик 4, Хайке Бейер 11, Дорота Вилк 5 - Мариола Войтович-либеро (Марта Шиманска)
Старши-треньор: Мирослав Завиерач.