Понте Прета и Ланус с равенство в първия финал на Копа Судамерикана

Бразилският Понте Прета се спаси от домакинска загуба в първата финална среща от турнира Копа Судамерикана, завършвайки 1:1 с Ланус (Аржентина). Халфът Фелипе Бащош изравни от свободен удар в 78-ата минута, докато гостите от Ланус откриха резултата в 57-ата, пак от фаул. За тях се разписа централният защитник Паоло Голц.

Гостите от Ланус пропуснаха една много добра възможност преди почивката за гол чрез нападателя си Сантяго Силва, но все пак очакват реванша с оптимизъм. Втората финална среща в по-малкия турнир на Южна Америка ще се играе другата сряда на стадион Фортрес в предградието на Буенос Айрес, което също се казва Ланус. Местният тим стигна до тука след елиминирането на Ривър Плейт, Либертад (Парагвай). Понте Прета, скромен отбор за стандартите на Бразилия, се справи на полуфинала със Сао Пауло.