Изключителен Суарес разпердушини отново Норич - уругваецът твори история с виртуозни голове (видео)

Ливърпул се завърна към победите след убедителен успех с 5:1 над Норич, в основата на който отново бе голмайсторът на мърсисайдци Луис Суарес. Уругваецът изигра страхотен мач, записвайки хеттрик до 35-ата минута, като две от попаденията бяха изключително зрелищни, а след почивката добави още един гол. Брадли Джонсън (83') вкара почетното попадение за Норич, а Рахим Стърлинг оформи крайното 5:1 две минути преди края."Седмицата" стана първият играч на Ливърпул, отбелязал три хеттрика срещу един съперник - в случая Норич, а освен това вече има 13 гола в девет шампионатни мача през този сезон. Ливърпул пък успя да се отърси по най-добрия начин от загубата с 1:3 от Хъл Сити преди седмица.

Луис Суарес започна своя монолог още в 15-ата минута, когато с феноменален изстрел от близо 35 метра прехвърли Джон Ръди, вкарвайки великолепен гол за 1:0. В 29-ата минута уругваецът покачи на 2:0. Коутиньо изпълни корнер отляво, Джерард продължи към Суарес, който отблизо простреля Ръди за втори път. Хеттрикът стана факт десет минути преди почивката. Попадението отново бе изключително - Суарес проби, преодоля много елегантно Лирой Фер, прехвърляйки го, след което стреля в ъгъла - 3:0. Това бе 11 гол на уругваеца срещу Норич, като Суарес влезе в историята, ставайки първият играч на Ливърпул, отбелязвал три хеттрика срещу един съперник.

След почивката - в 74-ата минута, Луис Суарес продължи надпреварата със себе си, вкарвайки четвърти гол. Този път уругваецът изпълни точно пряк свободен удар и отново не остави шансове на Джон Ръди.

В 83-ата минута Брадли Джонсън се разписа, засичайки центриране отляво на Редмънд. Минута по-късно удар на Джерард срещна гредата, а в 88-ата минута Стърлинг оформи крайното 5:1 след асистенция на... Суарес.

Ливърпул остава на четвърто място с 27 точки, докато Норич е на 16-о място с 14 точки.