Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 0:0

Фулъм се събуди от комата, но допусна обрат в дербито с Тотнъм (видео)

Тимът на Фулъм изигра един от най-добрите си мачове през този сезон, но въпреки това загуби с 1:2 лондонското дерби срещу Тотнъм на своя "Крейвън Котидж". Димитър Бербатов и неговите съотборници се представиха далеч над нивото, което показваха в последните си мачове преди уволнението на Мартин Йол и успяха да поведат с попадение на Ашкан Дежага. Страхотни голове на Влад Кирикеш и Люис Холтби донесоха трите точки на Тотнъм.

По този начин "котиджърс" остават на предпоследното място в класирането на Висшата лига, но определено могат да гледат по-оптимистично в бъдещето, ако успеят да задържат нивото си от днешната среща. "Шпорите" пък записаха първа победа от пет мача насам във Висшата лига, което ги изкачи до шестата позиция в класирането.

И двата тима създадоха ситуации да се разпишат през първата част, но пропуснаха да го сторят. Българският нападател Димитър Бербатов, който се завърна сред титулярите за Фулъм, имаше най-доброто положение за домакините, след като стреля опасно по диагонала в 22-ата минута, но Юго Лорис отрази удара му.

В 24-ата минута на двубоя Паулиньо пропусна най-чистото положение пред една от двете врати до този момент. След пропуск на Бербатов пред вратата на Тотнъм, гостите направиха бърза контраатака, благодарение и на лошо спиране от страна на Саша Рийтер, който им подари топката. Паулиньо се озова на изключително чиста позиция на 10-ина метра пред вратата след свой отличен пробив навътре в наказателното поле, но точно от възможно най-удобната позиция прати топката далеч над горната греда. Само секунди по-късно Йоргос Карагунис засече топката с глава от непосредствена близост след изпълнение на корнер, но я прати на сантиметри над гредата.

В 31-ата и 33-ата минута гостите създадоха още две много чисти положения за гол, но не успяха да ги реализират. Първо Паулиньо стреля на сантиметри в аут, оставен непокрит фронтално срещу вратата. Само минута по-късно Маартен Стекеленбург демонстрира отличен рефлекс, за да спаси удар на Ерик Ламела, който се отклони и в крака на бранител пред него.

Димитър Бербатов подаде голов пас към съотборника си Ашкан Дежага, за да открие халфът резултата в полза на "котиджърс" в 56-ата минута. Само минута по-рано Бербо можеше сам да изведе отбора си напред, но стреля на сантиметри в аут. Малко след това обаче българинът се реваншира за пропуска си с отличен извеждащ пас. Той изведе Дежага сам срещу вратаря и иранският национал с хладнокръвно изпълнение направи резултата 1:0 в полза на домакините.

Изключително попадение на централния защитник Влад Кирикеш обаче върна тима на Тотнъм в момент, в който не се виждаше как домакините може да допуснат гол в своята врата. В 74-ата минута на двубоя румънският национал вкара с невероятен удар по тревата от 25 метра след избита от защитата на Фулъм топка след изпълнение на корнер. Топката премина през куп играчи и се чукна в дясната греда зад Маартен Стекеленбург, за да влети в мрежата му за 1:1.

Бербатов и неговите съотборници се хвърлиха в атаки и създадоха някои добри положения пред Лорис, но не успяха да ги реализират и бяха наказани. Осем минути преди края Люис Холтби направи обрата на Тотнъм пълен, след като отбеляза втория гол за гостите с красив удар извън наказателното поле, с който не остави шансове на Стекеленбург. Крилото се стрелна навътре в половината на Фулъм и с левия крак отправи страхотен удар, за да донесе победата на своя тим.

В оставащите минути до последния съдийски сигнал Фулъм с всички сили се хвърли в атака, но очевидно това не бе денят на отбора на Рене Муленщайн. Брайън Руис предизвика невероятно спасяване от страна на Лорис, а в последните секунди на мача Пайтим Касами тресна гредата зад френския вратар при невероятно разбъркване. Така Тотнъм се поздрави с трите точки, а за домакините остана горчивината от пропуснатите шансове и поредната си загуба в елита на английския футбол, която допълнително утежнява положението им.