Тотнъм с втори пореден обрат като гост в рамките на седмица (видео)

Отборът на Тотнъм записа втора поредна победа като гост в рамките само на седмица, след като надделя с 2:1 над Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт" и така се доближи до първата четворка в класирането. Интересното е, че само в рамките на седмица възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш постигнаха два пълни обрата при гостувания и след успеха с 2:1 над Фулъм, днес надделяха и над "черните котки", макар домакините първи да стигнаха до гол. Поражението остави отбора на Густаво Пойет на последното 20-о място в класирането на Премиър лийг с актив от осем точки.

Адам Джонсън откри резултата за домакините в 37-ата минута с красив диагонален удар точно в горния ляв ъгъл зад Юго Лорис. Стражът на Тотнъм не се намеси добре при центриране в своето наказателно поле и с неумело избиване позволи топката да попадне в краката на Джонсън, който с мощен шут я прати в мрежата за 1:0. Още преди края на първото полувреме обаче гостите изравниха. Точен за "шпорите" бе бразилският национал Паулиньо, който получи топката от Насер Шадли в наказателното поле след центриране от корнер и възползвайки се от лошо подредената защита на гостите, преодоля Вито Маноне за 1:1.

След почивката гостите бяха по-добрият отбор на терена и заслужено още в 50-ата минута стигнаха до пълен обрат. Муса Дембеле проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на домакините, където централният бранител на Съндърланд Джон О'Шей прати топката в собствената си врата. До края на мача лондончани можеха спокойно да отбележат и трети гол, но удари на Джърмейн Дефоу на два пъти срещата гредата зад Маноне. Особено красиво бе изпълнението на бившия английски национал в 85-ата минута, когато той с пета засече центриране на Андрос Таунзенд от лявото крило, но топката се отби в горната греда.