Уест Хам подписа "смъртната присъда" на Йол? (видео)

Тимът на Уест Хам разгроми с класическото 3:0 Фулъм в лондонското дерби на 13-ия кръг от Висшата лига на "Болейн Граунд", с което наля допълнително напрежение в лагера на "котиджърс" и по-специално към мениджъра на гостите Мартин Йол, който сподели, че очаква да бъде уволнен ако не запише победи в мачовете с "чуковете" и Тотнъм в следващия кръг. Българският нападател на гостите Димитър Бербатов пропусна мача, след като е болен и отпадна от групата на своя тим за срещата. И трите гола за "чуковете" паднаха след почивката, като точни за момчетата на Сам Алърдайс бяха Мохамед Диаме и резервите на Големия Сам Карлтън Коул и Джо Коул. Още преди почивката домакините тотално надиграха своя съперник, но нацелиха на няколко пъти гредите зад Стекеленбург.

Първото попадение на домакините бе доста сериозен удар за състава на Фулъм, след като падна само две минути след началото на втората част и то по много неприятен начин. Стийв Сидуел се свлече на земята в центъра на терена и докато футболистите на Мартин Йол очакваха техният съперник да спре да играе, Момо Диаме продължи с топка в крака и прати топката в мрежата на Маартен Стекеленбург. Съдията Мартин Аткинсън обаче зачете попадението, въпреки протестите на състава на Фулъм.

Карлтън Коул удвои аванса на Уест Хам само една минута след появяването си на терена в 81-ата минута. Той засече прострелно центриране на Стюарт Даунинг и опъна мрежата на гостите за 2:0. Преди неговото попадение бяха регистрирани и единствените опити на възпитаниците на Мартин Йол да стигнат до гол в мача, когато Пайтим Касами стреля опасно към вратата на Яскелайнен, но топката мина встрани от гредата. В 89-ата минута домакините оформиха крайното 3:0 в своя полза благодарение на гола на попадението на друга резерва в състава на Сам Алърдайс. Точен този път бе Джо Коул с красиво изпълнение извън наказателното поле.