Берое разби Нефтохимик за втори път

Отборът на Берое разби с 3:1 Нефтохимик в Сливен в мач от 20-ия кръг на "А" група. Венцислав Христов (37') и Георги Андонов (70', 74') донесоха успеха на старозагорци, а Петър Димитров (40') вкара почетния гол. Това е втори убедителен успех за футболистите на Петър Хубчев срещу същия съперник след домакинското 2:0 през август. Тогава беройци играха повече от 25 минути с трима души по-малко.

Днешната среща започна равностойно. В първите 30-ина минути головите положения липсваха, а двата отбора залагаха предимно на изсипани топки от статични положения. Гостите първи свалиха кълбото на земята и това даде резултат в 37-ата минута. Христов и Андонов направиха двойно подаване, след което националът излезе на стрелкова позиция и не остави шанс на Петър Денчев.

Бургазлии отвърнаха почти мигновено. Само 180 секунди по-късно Стамен Ангелов центрира в наказателното поле, където Димитров бе най-съобразителен и изравни.

След почивката старозагорци наложиха волята си и натикаха съперника в полето му. Заветното второ попадение обаче падна чак в 70-ата минута. Тогава Пламен Крумов комбинира с Андонов, който прати топката в левия ъгъл за 1:2. Интригата в двубоя бе убита четири минути по-късно, когато Веселин Пенев центрира и Андонов с глава оформи крайния резултат.