Рони и Робъртсън сред 1/8-финалистите на UK Championship

Световният номер 29 Рони О'Съливан си осигури място на 1/8-финалите на Шампионата на Обединеното кралство по снукър в "Барбикан Сентър" в Йорк. Ракетата победи с 6:2 фрейма 41-годишния шотландец Маркъс Кембъл. Въпреки колебливите си изяви в първите няколко партии, действащият световен шампион показа класа в края и си заслужи двубой в следващата фаза срещу Робърт Милкинс.

О'Съливан започна мача с брейк от 60 точки, но във втората партия направи два фаула, вторият от които осигури фрейма на съперника му. Ракетата се опита да направи тънък контакт с останалата единствена черна топка, но не успя и така Кембъл изравни за 1:1. Шотландецът, който е 31-ви в ранглистата в момента, записа срещу името си серия от 52 точки и така поведе с 2:1. Преди кратката почивка Рони все пак измъкна четвъртия фрейм с разчистване и 58 точки за 2:2.

След подновяването на играта О'Съливан сякаш летеше. Петкратният световен шампион направи два последователни сенчъри брейка от 108 и 100 точки за 4:2, след което спечели и седмия фрейм след няколко визити. Краят на двубоя дойде при 6:2 след серия от 68 точки за О'Съливан.

В друг двубой от третия кръг, игран по същото време, лидерът в световната ранглиста Нийл Робъртсън надделя с 6:3 части срещу Хан Ли. Австралиецът реализира брейк от 141 точки в първия фрейм и така еднолично оглавява класацията за най-добра серия в турнира до момента. До края на мача световният шампион от 2010 година направи най-добри брейкове от 57 и 68 точки. Китаецът пък се прояви със серии от 82, 51 и 52 точки. Съперник на Робъртсън на 1/8-финалите ще бъде Джо Пери.