Том удари Анжи, Живко Миланов с асистенция (видео)

Отборът на Том (Томск) надви с 2:0 като гост закъсалия тим на Анжи в среща от 18-ия кръг на руската Премиер Лига. Головете за Том отбелязаха Кирил Панченко (42) и резервата Михаил Комков (74).

Българският десен бек Живко Миланов записа 90 минути за Том и се отличи с асистенция за второто попадение. Другият българин в тима на Том - Пламен Николов, не бе в групата на отбора си за двубоя.

В 42-ата минута Кирил Панченко пое топката в центъра на игрището, напредна в половината на Анжи и с прецизен изстрел я насочи в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Михаил Кержаков. В 74-ата минута Комков получи топката в наказателното поле на Анжи от Живко Миланов и между няколко бранители на гостите, които само го гледаха отблизо, с хубав изстрел направи резултата 0:2.

Том е 13-и в класирането с 15 точки, докато Анжи остава последен с едва 7 точки и е единственият тим без победа от началото на сезона вруското първенство.