Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Тотнъм и Ман Юнайтед пропуснаха да доближат лидерите след голово реми на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Тотнъм и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят, завършвайки 2:2 на "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" повеждаха на два пъти след голове на Кайл Уокър (18') и Раниере Сандро (54'), но и Уейн Рууни изравняваше резултата (32' и 57'- от дузпа).  Така двата тима останаха съответно на осмо и девето място, пропускайки възможността да се доближат до лидерите.

Мениджърът на "шпорите" Андре Вилаш-Боаш бе поставен под напрежение, след като през миналата седмица тимът му бе разгромен с 6:0 от Манчестър Сити. Юнайтед пък записа 12-и мач без загуба във всички състезания.

Насер Шадли започна за Тотнъм, докато Ерик Ламела дори не попадна в групата на лондончани. Андрос Таунзенд остана на резервната скамейка за началото. Шампионите отново бяха без своя голмайстор Робин ван Перси. Уейн Рууни и Дани Уелбек стартираха в атака за Манчестър Юнайтед, а капитанът Неманя Видич се завърна в игра след контузия. Маруан Фелаини остана на скамейката, а ветеранът Райън Гигс, който преди два дни навърши 40 години, бе извън групата.

Още в 15-ата минута гостите можеха да излязат напред в резултата, след като Рууни се възползва от грешка на Кирикеш, но в последния момент Сандро блокира изстрела на нападателя.

Кайл Уокър изведе "шпорите" напред в 18-ата минута след бомбен изстрел от пряк свободен удар, след който топката мина под стената, изградена от бранителите на Юнайтед, а впоследствие и под плонжа на Давид де Хеа. В 29-ата минута домакините направиха страхотна контраатака, при която Паулиньо изведе Солдадо в голова позиция, но испанецът стреля над вратата. Две минути по-късно Де Хеа спаси отбора си от нов гол, след като изби удар на Ленън от няколко метра. Веднага след това - в 32-ата минута, Манчестър Юнайтед изравни. Фил Джоунс центрира отдясно, а голмайсторът за Тотнъм Уокър направи груба грешка, отигравайки  по нелеп начин топката с пета, като по този начин изведе Рууни. Нападателят не сгреши отблизо за 1:1.

През първите 45 минути домакините имаха три претенции за дузпа - за игра с ръка в две последователни ситуации около 20-ата минута, както и за нарушение на Евра срещу Ленън в 39-ата минута.

В заключителните минути Уейн Рууни можеше да направи обрата пълен, но малко не му достигна да засече удар на Джоунс от дистанция.

В 54-ата минута Раниере Сандро отново изведе домакините напред, след като развинти Фил Джоунс и със страхотен изстрел от близо 25 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа. Само две минути след това Юго Лорис препъна Уелбек в наказателното поле. Рууни бе точен от бялата точка, реализирайки втория си гол в мача за 2:2.

В 79-ата минута сантиметри не достигнаха на Таунзенд да засече центриране на Уокър отдясно при една контра на домакините.

Юнайтед е на осмо място с 22 точки, докато Тотнъм е на точка зад днешния си съперник.