"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Милан живна с три красиви гола в Сицилия (видео)

Закъсалият италиански гранд Милан записа победа в Серия "А" след над месец прекъсване. Тимът на Масимилиано Алегри надви с 3:1 Катаня при гостуването си в Сицилия, като това е втори пореден успех за "росонерите" след 3:0 над Селтик в Шампионската лига.

Победата днес идва и след вчерашните драми около ръководните постове в клуба, завършили с решението на Силвио Берлускони дясната му ръка Адриано Галиани и щерка му Барбара да шефстват заедно. Попаденията за 18-кратните шампиони на "Анджело Масимино" вкараха Рикардо Монтоливо, Марио Балотели и Кака, като и трите гола бяха хубави. За домакините се разписа Лукас Кастро, който всъщност откри резултата, но "слоновете" не успяха да задържат преднината си.

Двубоят се игра пред погледа на Галиани, който бе с традиционната си жълта вратовръзка, а зад него бе легендарният наставник на "червено-черните" Ариго Саки. Славният специалист е технически координатор на юношеските формации на "Скуадра адзура" и бе избрал стадиона в Сицилия за своя днешна спирка.

Милан започна със странна защитна формация, като заради контузии Алегри се бе принудил да започне с халфа Андреа Поли на позицията на десния бек. В 13-ата минута атаката на Катаня свари отбраната на гостите в заспало положение и след като двама от Милан се тръшнаха в наказателното поле пред вратаря Габриел, Кастро насочи топката в рамката. След рикошет в крака на Даниеле Бонера, кълбото се спря в мрежата - 1:0.

В 19-ата минута "росонерите" се върнаха в срещата. Урби Емануелсон центрира отляво и Монтоливо с технично воле прониза Мариано Андухар за 1:1. Малко преди това Антонио Ночерино пробва акробатичен удар от границата на наказателното поле на домакините, като изпълнението бе в стила на някои от големите майстори от славната история на миланския колос - например Марко ван Бастен. Топката обаче премина до вратата.

След почивката Балотели пропусна от добра позиция пред Андухар, но в 63-ата минута СуперМарио матира аржентинския страж с прострелен шут от фаул. Веднага след това Панайотис Тахсидис изрита в центъра на терена голмайстора на Дявола, което се стори достатъчно на съдията Никола Рицоли да му покаже директен червен картон, който дълго време бе оспорван от сицилианците. И те имаха основание да го правят.

Въпреки гола и картона Катаня натисна здраво съперника си и пред Габриел се получиха няколко опасни мелета. В 81-ата минута обаче Кака вкара поредния красив гол в кариерата си. Бразилският ас получи пас отдясно, напредна и от малък ъгъл прати топката под гредата в близкия ъгъл - 3:1 за Милан, с което отборът на Алегри записа четвъртата си победа от началото на сезона в италианския шампионат.