Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Ники Пенчев влиза като резерва, Ресовия със 7-ма победа в Полша

Националът Николай Пенчев влезе като резерва при победата на своя Асеко Ресовия (Жешув) над Лотос Трефъл (Гданск) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:19) в мача от 9-ия кръг на полската Plus Liga.

Ники Пенчев се появи в игра през втория гейм на мястото на Олег Ахрем. Българинът игра и през целия трети гейм и записа 4 точки (50% ефективност в атака, 13% перфектно и 25% позитивно посрещане). Унгарецът Петер Вереш изигра страхотен мач и заби 16 точки (1 ас, 2 блока), а Давид Конарски добави още 13 точки (2 аса) за победата на шампиона Ресовия.

Войчех Жалински се отличи с 10 точки за тима от Гданск, а националът Якwб Ярош добави още 9 точки (2 аса, 1 блок 22% ефективност в атака).

Успехът бе 7-ми за Ресовия от началото на сезона и Ники Пенчев и съотборниците му са лидери във временното класиране с 22 точки. Лотос Трефъл записа 6-та загуба и с 10 точки заема 7-мо място.

АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) - ЛОТОС ТРЕФЪЛ (ГДАНСК)3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

РЕСОВИЯ: Давид Конарски 13, Гжегож Кошок 7, Олег Ахрем 4, Фабиав Джизга 2, Лукаш Перловки 4, Петер Вереш 16 - Кжиштоф Игначак-либеро (Пол Лотман 1, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 4)
Старши-треньор: Анджей Ковал
ЛОТОС: Войчех Жалински 10, Гжегож Ломач 1, Якуб Ярош 9, Бартош Гавриелчевски 6, Мачей Зайдер 3, Кжиштоф Виежбовски 8 - Павел Русек-либеро (Артур Ратайчик, Павел Миколайчик 5, Роберт Милчарек, Пжемислав Степиен)
Старши-треньор: Радослав Панас.