Хофе и Вердер не се победиха в невероятно зрелище с осем гола (видео)

Отборите на Хофенхайм и Вердер не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 14-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Райн Некар Арена" предложи невероятно зрелище за публиката и завърши при резултат 4:4, а изравнителният гол за гостите падна в добавеното време. След този резултат обаче и двата тима продължиха серията си от мачове без победа, като за домакините те вече са 4, а за гостите 3.

Хофенхайм взе преднина от два гола още в първите двайсет минути след две дузпи. Първо в 12-ата минута Сантиаго Гарсия събори Кевин Фоланд в пеналта и Сеяд Салихович отбеляза от бялата точка. В 18-ата минута домакините получиха втора дузпа за нарушение на Седрик Макиади и отново Салихович бе точен за 2:0. В края на първата част обаче гостите вкараха два бързи гола и възстановиха равенството. В 45-ата минута Свен Шиплок игра с ръка в пеналта и Аарон Хънт реализира отсъдената дузпа за 2:1. Само минута по-късно в добавеното време Елжеро Елиа бе изведен в наказателното поле от Хънт и засече кълбото в мрежата за 2:2.

И през втората част обаче двата тима продължиха да играят нападателно и в 49-ата минута Салихович центрира в наказателното поле и Кевин Фоланд засече топката с глава за 3:2. Само четири минути по-късно Кай Хердлинг със страхотен изстрел от далеч увеличи преднината на своя тим на 4:2. Вердер обаче отново върна интригата в мача в 59-ата минута, когато Клеменс Фритц центрира за Нилс Петерсен и той от близо бе точен за 4:3.

Развоят на мача обаче повеляваше да се стигне и до драматична развръзка в края. Тогава "бременските музиканти" стигнаха и до изравнително попадение за 4:4 дело на Филип Баргфреде в добавеното време и взеха поне точка от този двубой.

След това равенство Хофе остава на 13-ата позиция с 14 точки, а Вердер е едно място по-нагоре в класирането с 16 точки в актива си.