Динамо (Москва) се разправи с Урал (видео)

Отборът на Динамо (Москва) не срещна трудности при домакинството си на Урал в мач от 18-ия кръг на руското първенство. Столичани записаха класическа победа с 3:0 с голове на Владимир Гранат (28), Кевин Курани (58) и Александър Кокорин (70). Домакините пропуснаха и дузпа през второто полувреме. Двубоят бе дебют за Александър Тарханов начело на тима от Екатеринбург.

В 28-ата минута Динамо откри резултата. След центриране от корнер, централният защитник Владимир Гранат бе изпуснат от бранителите на Урал във вратарското поле и с крак изпрати топката в мрежата.

В 45-ата минута столичани бяха много близо и до втори гол в противниковата врата. Унгарският офанзивен халф Балаш Джуджак със свиреп шут извън наказателното поле с левия крак удари греда.

В 57-ата минута Кристиан Нобоа центрира отдясно и нападателят Кевин Курани с глава направи резултата 2:0.

В 67-ата минута Динамо получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Игор Денисов, но резервният вратар Алексей Солосин, заменил принудително в началото на втората част Игор Кот, спаси удара от бялата точка на Александър Кокорин.

Скоро след това обаче Кокорин все пак успя да запише името си сред голмайсторите. В 70-ата минута той се разписа с техничен удар отблизо след пас на Юрий Жирков.

След тази победа Динамо е пети в класирането с 32 точки, на 4 от лидерите Зенит и Локомотив (Москва). Урал е 13-и с 12 точки.