Арсенал не се затрудни с Марсилия и докосва елиминациите в ШЛ (видео)

Отборът на Арсенал победи с 2:0 Олимпик Марсилия на "Емиратс" и събра актив от 12 точки преди последния кръг от груповата фаза. В герой за състава на Арсен Венгер се превърна Джак Уилшир, който отбеляза и двата гола във вратата на Стив Манданда.

Англичанинът се разписа още в първата минута, когато с чудесен финт се измъкна от френски бранител и с още по-хубав удар порази далечния ъгъл за 1:0. Упражнението на Уилшир бе повторено в 65-ата минута, когато атакуващият халф покачи на 2:0 след пас на Месут Йозил. Успехът днес почти класира тима на Венгер за осминафиналите, като само голяма въртележка в последния кръг ще остави лондонския клуб извън най-силните 16 на Стария континент.

Във финалния рунд Арсенал гостува на Наполи, а другият мач в групата е Марсилия – Борусия (Дортмунд). Германците и италианците са с актив от 9 точки преди последната престрелка в групите.