Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Ветераните на Стойчо мъкнат ЦСКА на гръб - Марто Петров блести с гол-красавец (видео)

ЦСКА се завърна на третото място в класирането на "А" група след трудна победа с 3:1 над Нефтохимик на стадиона в Сливен. Срещата не бе никак лека за армейците, които, особено през първата част, трябва да се радват, че пуснаха само един гол в своята врата. Той бе вкаран от Цветомир Цонков, който реализира с невероятен изстрел от центъра на терена.

Червените успяха да изравнят чрез Мартин Петров, разписал се след удар от воле. През втората част футболистите на Стойчо Младенов заиграха по-добре и след попадения на ветераните Емил Гъргоров и Валентин Илиев, спечелиха задължителните три точки.

Двата отбора записаха в активите си и по една греда.

В тази среща ЦСКА излезе с леко променена стартова 11-ка, в която като титуляри започнаха Антон Карачанаков и Браян Хауърд на местата на Марсиньо и Ивайло Чочев. Това не се оказа сполучлив ход на Стойчо Младенов, който би трябвало да е много недоволен най-вече от представянето на англичанина. На върха на атаката пък стартира Мартин Петров за сметка на Мамади Сидибе.

Срещата започна с малко очакван натиск на Нефтохимик, който постепенно отслабна, но до края на първата част шейховете пропиляха един куп голови положения.

В 6-та минута те организираха добра атака отляво, която завърши с центриране, но малко не достигна на непокрития Живко Петков да засече топката с глава в мрежата на червените. Последва шут на Цонков, който излезе в аут.

Армейците отговориха с изстрел на Мартин Петров, който Денчев спаси.

Добрата игра на бургазлии се увенча с успех в 18-та минута, когато Цветомир Цонков вкара невероятен гол от центъра на терена. Халфът пресече пореден опит за пас на Браян Хауърд, бутна си два пъти топката, видя, че стражът на червените Тошаш Черни е доста напред и отбелаза след фамозен изстрел от 50 метра с левия крак.

След попадението ЦСКА имаше шанс да изравни в 20-та минута, но шут на Мартин Петров бе блокиран. От своя страна шейховете направиха две изключително опасни атаки в рамките на 2-3 минути, които като по чудо не завършиха с втори гол в червената врата.

И когато армейците бяха притиснати до стената на сцената излезе Мартин Петров. Ветеранът в червените редици получи пас от Неманя Милисавлевич в 27-та минута и след удар от воле с десния крак препарира Денчев. Това бе първо попадение за бившия футболист на Сервет, Волфсбург, Атлетико Мадрид и Манчестър сити с червената фланелка след повторното му завръщане на "Армията".

В 36-та минута Петров бе близо да отбележи ново попадение, когато стреля от 6-7 метра, но не уцели добре топката и тя излезе в аут.

Играчите на Нефтохимик не се уплашиха от този развой на срещата и на свой ред продължиха да нападат изключително опасно. Те бяха подпомогнати и от трагичното представяне на халфовата линия на червените, в която с лошите си отигравания се отличаваше англичанина Хауърд.

В 39-та минута Стамен Ангелов центрира отдясно към Живко Петков, но таранът направи непростим пропуск стреляйки от три метра с глава в напречната греда. Секунди по-рано бургазлии претендираха за дузпа, тъй като според тях Браян Хауърд бе фаулирал Живко Петков, но реферът Ангел Баярцалиев не отсъди нищо.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Мартин Петров. В тази ситуация Янчев опита да стреля, но не уцели добре топката и без да иска изведе по отличен начин своя съотборник сам срещу вратаря, но армейският нападател стреля в тялото на Денчев.

В 63-та минута ЦСКА можеше да вкара втори гол, но резервата Марсиньо, който се появи секунди по-рано на мястото на Мартин Петров, стреля с глава в ръцете на Денчев.

Десет минути по-късно Марсиньо изпълни перфектен пряк свободен удар, но нацели напречната греда.

В следващата атака шут на Браян Хауърд бе отразен от Денчев.

В 78-та минута Нефтохимик създаде първата си голова възможност за втората част. Манев получи пас от тъч и стреля опасно, но над вратата.

Пълният обрат стана факт в 79-та минута, когато бранител на Нефтохимик изчисти лошо топката, тя попадна в Емил Гъргоров, който я спря на гърди и след премерен шут от границата на наказателното поле реализира в долния ляв ъгъл на Денчев.

Пет минути по-късно Валентин Илиев подпечата червената победа, след като вкара с глава след центриране от корнер на Марсиньо.

До края на двубоя двата отбора си размениха по още едно опасно положение. Първо Сидибе изпрати топката в мрежата на шейховете, но попадението не бе зачетено заради фаул на тарана. В даденото от рефера продължение резервата Орачев излезе очи в очи с Черни, но стражът на ЦСКА прояви  блестящ рефлекс и спаси.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg