100 години ски спорт в България

Бока направи грешна стъпка пред погледите на Надал и Джокович

Бока Хуниорс претърпя поражение с 0:2 от гостуващия Ол Бойс и на практика се прости с надеждите си за титлата в шампионата на Аржентина "Торнео Инисиал". Възпитаниците на Карлос Бианки загубиха за трети път в последните си четири мача в лигата и с 27 точки паднаха на шеста позиция, на 4 точки зад лидера Сан Лоренсо два кръга преди края.

Под погледите на две от световните тенис-звезди Новак Джокович и Рафаел Надал, които са в Буенос Айрес за демонстративен мач, домакините трябваше да понесат удар още в 15-ата минута, когато плеймейкърът Хуан Роман Рикелме напусна терена принудително с травма.

Нулевото равенство на "Ла Бомбонера" се запази до почивката, а в 47-ата минута Роберто Батион откри резултата с глава след центриране на Николас Кабрера от дясно. Седем минути по-късно Мауро Матос оформи успеха на гостите от дузпа. Така Ол Бойс спечели при дебюта на новия си наставник Рикардо Родригес. Успехът беше изключително важен, защото изкачи тима на точка над опасната зона класирането за последните три сезона, което определя изпадащите.

Лидерът Сан Лоренсо навакса два гола пасив и стигна до 2:2 при гостуването си на Атлетико Рафаела. Игнасио Пиати се разписа два пъти за гостите в последната четвърт от мача. С равенството Сан Лоренсо запази аванса си от точка пред вицешампиона Нюел'с Олд Бойс, който стигна само до 1:1 при домакинството си на четвъртия Арсенал.

Така домакините допуснаха шести пореден мач без победа в "Торнео Инисиал", което може да се окаже решаващо. Маркос Касерес изведе Нюел'с напред в 35-ата минута, но Мариано Ечеберия изравни пет минути след почивката. Ланус прекъсна серия от пет поредни победи с 0:0 срещу гостуващия Химнасия Ла Плата. Така домакините останаха на трето място с 29 точки и пропуснаха възможността да оглавят класирането.

Шампионът Велес Сарсфийлд продължи изкачването си в таблицата след 2:1 над гостуващия Годой Крус. Домакините продължиха серията си на шест мача без поражение, четири от които победи, като с 27 точки вече заемат петото място в подреждането. Расинг Клуб спечели дербито срещу Ривър Плейт с 1:0 с попадение с глава на Бруно Дзукулини.